Bērniem dāvana no Anglijas
02.01.2019

Mūsu biedrs Zigmārs Tomsons no Anglijas atsūtijis lielisku dāvanu bērniem Ziemassvētkos - vairākus simtus automašīnīšu un vilcieniņu modelīšus. Dāvinājumu nodevām 1. un 2. klases skolēniem Strenču skolā un Sedas filiālē. Kā arī Strenču un Sedas bērnudārziem. Dāvanas tika pasniegtas Ziemassvētku pasākumā. Par dāvanu sajūsmā ne tikai bērni, bet arī skolotāji un audzinātājas ! Paldies Zigmāram un viņa kundzei Verai par vērtīgo dāvinājumu.

Lasīt vairāk ...


Ierindas skate Sēlijā
12.11.2018

Projekta "No simtgades līdz tūkstošgadei" ietvaros piedalijāmies Zemesardzes 55. kājnieku bataljona un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vsk. organizētās ierindas skates finālā. Mūsu projektā iesaistītie jaunieši uzstājās ar apsveikuma paraugdemonstrējumu.

Lasīt vairāk ...12.10.2018

"No simtgades līdz tūkstošgadei" projektā iesaistītie jaunieši izvirzija izpētes tēmu "Latvijas aeronautika". Pētījumus uzsākām ar Siguldas Aerodium apmeklējumu. Lepojamies ar Latvijas sasniegumiem šajā jomā un mūsu jauniešiem, kuri izmēģināja spēkus brīvā lidojumā ! (Izpētes turpinājums sekos)

Lasīt vairāk ...


Strenči open 2018.
10.08.2018

Atbalstījām Strenču novada jauniešu organizēto volejbola čempionātu "Srenči open 2018.", kas norisa no jūnija līdz augusta beigām. Pasākums izvērsās necerēti veiksmīgs gan dalībnieku skaita, gan profesionālā līmeņa ziņā. Lepojamies ar jauniešu panākumiem.

Lasīt vairāk ...


NO SIMTGADES LĪDZ TŪKSTOŠGADEI
20.05.2018

Biedrība "Gadsimtu Griežos" 2018. gada pavasarī ir uzsākusi jaunu projektu "No simtgades līdz tūkstošgadei"

Lasīt vairāk ...


VAM
11.11.2017

Strenču novada vidusskolā Valsts aizsardzības mācības 12. klases jaunieši (kadeti) 11. novembrī prezentēja savus pētījumus par izcilām Latvijas personībām. Kadeti bija izvēlējušies referātu tēmas, atbilstoši 11. novembra svētku noskaņai: Ģen. Jānis Balodis, Ģen. Pēteris Radziņs, Ģen. Jānis Kurelis, Ģen. Dāvids Sīmansons. Prezentācijas pozitīvi pārsteidza gan skolniekus, gan skolotājus. Izcilākie darbi: Alīdai Krumholcei (uzzinājām, ka Alīda ir Jāņa Baloža radiniece) un Jurim Gorjačko. Paldies par izcilajiem darbiem !

Lasīt vairāk ...


Tautas tērpi
04.11.2017

Pēc tautas deju kolektīva lūguma, finansiāli atbalstām tautas tērpu aušanu deju kolektīvam "Gauja". Lai viegls un raits dejas solis !

Lasīt vairāk ...


Pa Zemgales Karaļa Nameja pēdām
28.09.2017

Kopš 2011.gada esam pievērsušies viena no Latvijas dižākā valdnieka Nameja biogrāfijas izpētei. Esam apmeklējuši vietas, kas saistās ar Nameja dzīves gājumu un savākuši informāciju par izcilo valdnieku. Tomēr Nameja bojāeja ir noslēpumu miglas plīvurā tīta. No ticamākajām versijām ir saistīta ar Nameja karagājienu uz vācu zemēm 1281./82.g. Pēc vienošanās ar Lietuvas karali Treideni, Namejs veda apvienoto zemgaļu un leišu karaspēku uz Prūsiju, kur Namejam pievienojās prūšu brīvības cīnītāju karaspēks. Nameja vadītais karaspēks guva daudz spīdošas uzvaras un ieņēma lielāko daļu no Prūsijā izvietotajām krustnešu pilīm. Pēc prūšu atbrīvošanas, Namejs bija nolēmis iebrukt vācu zemēs. Tomēr Kristburgas aplenkumā Namejs krita. Mēs atradām un izpētījām Kristburgas (tagad Dzežgoņa Polijā) pilskalnu un izveidojām Nameja pagaidu piemiņas vietu, kura pēc informācijas precizēšanas būs jāizveido Zemgales karalim atbilstošā līmenī.(vēlāk publicēsim detalizētu Nameja veikumu Zemgales brīvības cīņās). Paldies Polijas iedzīvotājiem par atbalstu un ieinteresētību mūsu ekspedīcijas panākumos.

Lasīt vairāk ...


Akvārijs
15.09.2017

Mācību gada sākumā Strenču novada vidusskolas ģeogrāfijas klasei uzdāvinājām akvāriju ar zivtiņām, kas bērniem un ģeogrāfijas skolotājai radija lielu prieku un interesi.

Lasīt vairāk ...


Jaunsargu nometne "Kad vēji pūšs burās"
10.08.2017

2017. gada no 7.-10.augustam organizējām un vadījām 213. un 210. jaunsargu vienību apvienoto nometni Salacgrīvā (Kuivižu ostā) pie "Kapteiņu ostas". Nometnē jaunsargi apguva individuālās kaujas iemaņas, orientēšanās prasmes, sporta spēles, šaušanas prasmes, maskēšanos. Lielāko sajūsmu radīja dueļu šaušanas čempionāts, airēšanas un burāšanas nodarbības. Paldies Jaunsardzes un informācijas centra Salacgrīvas jaunsargu instruktoram Ojāram Liedeskalniņam par sadarbību, izpratnes par jūrniecības lietām mācīšanu jaunsargiem.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2019 (1)   
2018 (4)   
2017 (9)   
2016 (13)   
2015 (18)   
2014 (18)   
2013 (9)   
2012 (5)   
2011 (1)