2017

VAM
11.11.2017

Strenču novada vidusskolā Valsts aizsardzības mācības 12. klases jaunieši (kadeti) 11. novembrī prezentēja savus pētījumus par izcilām Latvijas personībām. Kadeti bija izvēlējušies referātu tēmas, atbilstoši 11. novembra svētku noskaņai: Ģen. Jānis Balodis, Ģen. Pēteris Radziņs, Ģen. Jānis Kurelis, Ģen. Dāvids Sīmansons. Prezentācijas pozitīvi pārsteidza gan skolniekus, gan skolotājus. Izcilākie darbi: Alīdai Krumholcei (uzzinājām, ka Alīda ir Jāņa Baloža radiniece) un Jurim Gorjačko. Paldies par izcilajiem darbiem !

Lasīt vairāk ...


Tautas tērpi
04.11.2017

Pēc tautas deju kolektīva lūguma, finansiāli atbalstām tautas tērpu aušanu deju kolektīvam "Gauja". Lai viegls un raits dejas solis !

Lasīt vairāk ...


Pa Zemgales Karaļa Nameja pēdām
28.09.2017

Kopš 2011.gada esam pievērsušies viena no Latvijas dižākā valdnieka Nameja biogrāfijas izpētei. Esam apmeklējuši vietas, kas saistās ar Nameja dzīves gājumu un savākuši informāciju par izcilo valdnieku. Tomēr Nameja bojāeja ir noslēpumu miglas plīvurā tīta. No ticamākajām versijām ir saistīta ar Nameja karagājienu uz vācu zemēm 1281./82.g. Pēc vienošanās ar Lietuvas karali Treideni, Namejs veda apvienoto zemgaļu un leišu karaspēku uz Prūsiju, kur Namejam pievienojās prūšu brīvības cīnītāju karaspēks. Nameja vadītais karaspēks guva daudz spīdošas uzvaras un ieņēma lielāko daļu no Prūsijā izvietotajām krustnešu pilīm. Pēc prūšu atbrīvošanas, Namejs bija nolēmis iebrukt vācu zemēs. Tomēr Kristburgas aplenkumā Namejs krita. Mēs atradām un izpētījām Kristburgas (tagad Dzežgoņa Polijā) pilskalnu un izveidojām Nameja pagaidu piemiņas vietu, kura pēc informācijas precizēšanas būs jāizveido Zemgales karalim atbilstošā līmenī.(vēlāk publicēsim detalizētu Nameja veikumu Zemgales brīvības cīņās). Paldies Polijas iedzīvotājiem par atbalstu un ieinteresētību mūsu ekspedīcijas panākumos.

Lasīt vairāk ...


Akvārijs
15.09.2017

Mācību gada sākumā Strenču novada vidusskolas ģeogrāfijas klasei uzdāvinājām akvāriju ar zivtiņām, kas bērniem un ģeogrāfijas skolotājai radija lielu prieku un interesi.

Lasīt vairāk ...


Jaunsargu nometne "Kad vēji pūšs burās"
10.08.2017

2017. gada no 7.-10.augustam organizējām un vadījām 213. un 210. jaunsargu vienību apvienoto nometni Salacgrīvā (Kuivižu ostā) pie "Kapteiņu ostas". Nometnē jaunsargi apguva individuālās kaujas iemaņas, orientēšanās prasmes, sporta spēles, šaušanas prasmes, maskēšanos. Lielāko sajūsmu radīja dueļu šaušanas čempionāts, airēšanas un burāšanas nodarbības. Paldies Jaunsardzes un informācijas centra Salacgrīvas jaunsargu instruktoram Ojāram Liedeskalniņam par sadarbību, izpratnes par jūrniecības lietām mācīšanu jaunsargiem.

Lasīt vairāk ...


Kad lielgabali dziedāja Līgo
06.06.2017

Ar mūsu jaunsargiem no Valkas Cimzes ģimnāzijas, piedalījāmies Skolnieku rotas karoga svētkos Cēsīs. Pasākuma nobeigumā tika atklāta piemiņas plāksne: "1919.gada naktī no 5. uz 6. jūniju Cēsu skolnieku rota devās cīņā par LATVIJU". Paldies Mārim Niklasam un Latvijas Ģenerāļu klubam, par jauniešu patriotisma veicināšanu !

Lasīt vairāk ...


LR pirmā aizsardzības spēku komandiera D.Turlais kausa izcīņa
15.05.2017

Jau sesto gadu pēc kārtas organizējam Daiņa Turlais kausa izcīņu, kur kuplā skaitā dalību ņem LR jaunsargu komandas. Kā vienmēr, emocijas un cīņas spars sit augstu vilni. Jaunsargi no dažādām jaunsardzes vienībām sacenšās vairākās disciplīnās: stacionārā šaušana, dueļu šaušana, erudīcijas pārbaudījumos, ieroču izjaukšanā un salikšanā, forsētā pārgājienā ar dažādiem uzdevumiem. Tai skaitā ūdens šķēršļu pārvarēšanā, alpīnismā. Uzvarētāji ? Protams visi dalībnieki un organizētāji. Paldies Dainim Turlais, Beverīnas novada pašvaldībai, biedrībām "Pamati", "Šūpoles" Strenču novada vidusskolai, JIC 3.novada nodaļas vadītājai Zitai Rukšānei un visiem, kas mūs atbalstīja !

Lasīt vairāk ...


Video novērošanas kameras
24.02.2017

Lai uzabotu apmācāmo drošību, uzdāvinājām Strenču novada vidusskolai 4 videonovērošanas kameras. Videonovērošas mērķis ir nodrošināt preventīvus drošības pasākumus un konstatēt noziedzīgas darbības skolas ārējā perimetrā.

Lasīt vairāk ...


Valsts aizsardzības mācība
05.01.2017

Lai pilnveidotu Strenču novada vidusskolas Valsts aizsardzības mācības kadetu un Valkas novada jaunsardzes veterānu apmācības programmu, norganizējām regulāru specifisku peldēšanas apmācību programmu Priekuļu peldbaseinā. Apmācības mērķis ir panikas rašanās nepieļaušanu ārkārtas situācijās un drošas peldēšanas pamatprincipu apguve.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2019 (1)   
2018 (4)   
2017 (9)   
2016 (13)   
2015 (18)   
2014 (18)   
2013 (9)   
2012 (5)   
2011 (1)